Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę darmowych aplikacji do nauki angielskiego.

Obecnie możesz liczyć na szeroki wybór programów, dzięki którym bez wydawania pieniędzy poprawisz swoje umiejętności językowe. Skorzystanie z nich może być świetnym wstępem do przygody z angielskim i skutecznym sposobem na opanowanie podstaw komunikacji w tym języku.

Dowiedz się więcej o popularnych aplikacjach do nauki angielskiego za darmo!

Duolingo

Duolingo jest jedną z najpopularniejszych aplikacji edukacyjnych do nauki języków. Swój sukces w dużej mierze zawdzięcza zastosowaniu gamifikacji, czyli procesu nauki przypominającego w strukturze grę. Za ukończenie poszczególnych lekcji użytkownicy otrzymują nagrody, a każdy rozdział jest traktowany jak wkroczenie na kolejny poziom zaawansowania. 

W Duolingo osoby mówiące po polsku mogą uczyć się angielskiego zupełnie za darmo. Aplikacja wykorzystuje różnorodne ćwiczenia, takie jak ćwiczenia słownictwa, tłumaczenia, rozumienie ze słuchu i mówienie, by rozwijać kompetencje językowe. W wersji darmowej są dostępne wszystkie lekcje kursu. Płatna wersja obejmuje natomiast brak reklam, życia bez limitu i inne dodatkowe opcje.

Duolingo darmowa aplikacja do nauki angielskiego

Memrise

Sporym gronem użytkowników może pochwalić się również aplikacja Memrise. Platforma wyróżnia się innowacyjnym podejściem do nauki słownictwa, opierającym się na technice powtarzania interwałowego. Zgodnie z tą metodą słownictwo jest przyswajane poprzez powtarzanie słów w określonych odstępach czasu. Pomaga to w utrwaleniu zdobytej wiedzy w pamięci długotrwałej.

Aplikacja oferuje szeroki zakres kursów, które są tworzone zarówno przez ekspertów, jak i społeczność użytkowników. W ten sposób tematyka jest zróżnicowana i dostosowana do różnych poziomów zaawansowania. Dodatkowo Memrise zapewnia interaktywne ćwiczenia, czat z wykorzystaniem AI i zanurzenie się w języku poprzez filmiki. W wersji darmowej są dostępne tylko podstawowe lekcje w każdym kursie. Wykupienie płatnej wersji daje dostęp do wszystkich materiałów, nagrań native speakerów, nauki w trybie offline i braku reklam.

Memrise darmowa aplikacja do nauki angielskiego

Busuu

Busuu to kolejna warta uwagi darmowa aplikacja do nauki angielskiego. Oferuje bogatą bazę kursów i ćwiczeń, które pozwalają na rozwijanie zarówno umiejętności słuchania, czytania, jak i mówienia w języku angielskim. To narzędzie pozwala na naukę z wykorzystaniem społeczności i kontekstu prawdziwego życia. Użytkownicy poznają nowe słownictwo nie tylko w formie pisanej, ale także mogą zobaczyć krótkie filmiki z native speakerami wypowiadającymi słowa.

Co ciekawe, kursy na platformie są stworzone w zgodzie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego. Darmowa wersja pozwala na korzystanie z większości lekcji, branie udziału w cotygodniowych wyzwaniach językowych, a także wysyłanie zapytań do społeczności i poprawianie ćwiczeń innych użytkowników. W płatnej wersji można zdobyć certyfikat językowy Busuu, odblokować wszystkie lekcje, używać narzędzia do powtórek i uzyskać dostęp do materiałów premium.

Więcej informacji o Busuu: https://help.busuu.com/hc/pl.

Busuu darmowa aplikacja do nauki angielskiego

Mondly

Fani urozmaiconej nauki zdecydowanie powinni zwrócić uwagę na aplikację Mondly. Platforma online oferuje bogatą gamę ćwiczeń, które obejmują takie aspekty języka angielskiego jak słownictwo, gramatyka, wymowa czy też rozumienie ze słuchu. Ponadto użytkownicy poprzez pokonywanie kolejnych poziomów rywalizują z innymi osobami w comiesięcznym rankingu aktywności.

Za darmo można korzystać z kilkudziesięciu podstawowych lekcji w kilku kategoriach tematycznych, codziennej lekcji, cotygodniowego quizu, tabeli gramatycznych i nowoczesnego chatbotu. Jedną z nowszych funkcji jest test sprawdzający postępy od Pearson. Z kolei wykupienie wersji płatnej oznacza odblokowanie pełnej zawartości kursu, uczenie się w rzeczywistości rozszerzonej i bonus w postaci Mondly dla dzieci.

Mondly darmowa aplikacja do nauki angielskiego

Babbel

Aplikacja Babbel jest niezwykle ciekawym narzędziem do nauki języka angielskiego za darmo. Kursy są przygotowywane przez ekspertów, którzy na dodatek są native speakerami. Twórcy platformy stawiają na różnorodność, dlatego użytkownicy mają dostęp do lekcji ze słownictwem, rozumieniem ze słuchu, pisaniem i mówieniem. Takie podejście do nauczania języka odznacza się wysokim poziomem skuteczności.

W wersji darmowej użytkownicy mogą korzystać z większości lekcji, powtórek, dwóch lekcji live, testów językowych, dialogów, podcastów, ćwiczeń audio, gier i magazynu Wybranie wersji premium daje dostęp do całego kursu na wszystkich poziomach zaawansowania, a także dodatkowych materiałów związanych z kulturą, podróżami i karierą. Dodatkowo można wykupić subskrypcję Babbel Live, która oprócz pełnej zawartości kursu obejmuje lekcje na żywo.

Babbel darmowa aplikacja do nauki angielskiego

Skategoryzowane w:

Oznaczone w:

,